Program Spinning®

to jazda na rowerze treningowym w rytm muzyki pod okiem instruktora przy zastosowaniu różnych pozycji ciała. Jeśli szukasz pomysłu na poprawę kondycji, wytrzymałości, spalenia dodatkowych, zbędnych kalorii, zmianę swojego wyglądu zacznij od sprawdzenia, czym jest jazda na profesjonalnym rowerze treningowym! Gwarantujemy, że czegoś takiego jeszcze nie przeżyliście. Już od pierwszego naciśnięcia pedałów możecie Państwo dotrzymać kroku innym, ponieważ sami wybieracie stosowne obciążenie oraz program. Jazdę na rowerze treningowym uprawia się po to, aby schudnąć, wzmocnić nogi i pośladki, poprawić kondycję, albo po prostu dla przyjemności. Instruktor czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń i motywuje uczestników zajęć Spinning®. Dobiera również odpowiednią muzykę.


Zajęcia Spinning®

odbywają się w Tarnowskich Górach w Parku Wodnym w klimatyzowanej, świetnie wyposażonej sali przeznaczonej wyłącznie do tych zajęć. Na zajęcia nie obowiązują zapisy. W swojej ofercie posiadamy unikatową formę zajęć/treningu indywidualnego w terminie dogodnym dla klienta; w skrócie: jeśli nie masz z kim pojeździć na rowerze... jeśli nie ma odpowiedniej pogody na wycieczkę/trening rowerowy... jeśli jesteś początkującym miłośnikiem rowerów/spinningu... jeśli chcesz tylko spróbować swoich sił... zadzwoń, a chętnie Ci potowarzyszymy, podpowiemy, pokierujemy i pokażemy jak osiągnąć wiele niewielkim nakładem. 

 

Rozkład zajęć

poniedziałek

19:00

Wtorek

20:15

środa

10:00 i 19:00

czwartek

20:00

Sobota

12:00

Trening indywidualny po telefonicznym uzgodnieniu - Vitho 606 616 259; Beti 533 255 000


Rodzaje Treningu Spinning® - Energy Zone

Intro
Wprowadzenie do Programu Spinning®. Czas na ustawienie roweru zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Wprowadzenie ma na celu zapoznanie nowych uczestników z podstawowymi technikami i zasadami jazdy oraz ideologią Programu Spinning®.
 
Recovery 50% - 65% HR max

Regeneracja – trening, którego celem jest zachowanie energii. Jest to najprostszy profil zajęć Spinning® o małej intensywności. Ma charakter regeneracyjny po dużych wysiłkach, pełni również rolę ćwiczenia dla początkujących. Zajęcia te należy traktować jako aktywny wypoczynek, gdyż przede wszystkim są to ćwiczenia oddechowe, wizualizacja oraz gromadzenie energii.

Endurance 65- 75% HR max

Wytrzymałość – to trening o średniej intensywności, charakteryzujący się bardzo wysoką skutecznością spalania tkanki tłuszczowej oraz poprawą wydolności układu oddechowo-krwionośnego. Opiera się na trzech podstawowych technikach jazdy, zawiera dużo elementów wizualizacji i motywacji. Stosowany jako zajęcia dla początkujących, ale również jako trening mentalny.

Strength 75% - 85% HR max

Siła – to trening o średniej lub wysokiej intensywności. Największą uwagę koncentruje się na pracy naszych mięśni i budowie charakteru. Zajęcia te mają na celu zwiększenie wytrzymałości siłowej. Zawiera podstawowe i zaawansowane techniki jazdy, tak więc w głównej mierze przeznaczony jest dla osób zaawansowanych w programie Spinning®.

Interval 65% - 92% HR max

Interwał – to trening o dużej intensywności. Symuluje jazdę w zróżnicowanym terenie, dlatego też zawiera wszystkie techniki jazdy. Ten trening  ma kluczowy wpływ na wzmocnienie układu naczyniowo-sercowego, a także rozwinięcie umiejętności szybkiej regeneracji po wysiłku. Między zaawansowanymi technikami jazdy, cyklicznymi powtórzeniami o średniej lub dużej intensywności występują przerwy na odpoczynek. 

Trening kolarski 65%-85% HR max

Trening o wydłużonym czasie trwania (90 minut) i dużym zakresie intensywności. Wykorzystywane są różne metody treningu kolarskiego oraz wszystkie techniki Programu Spinning® umożliwiające doskonalenie umiejętności kolarskich.  

Race Day 80% - 92% HR max
tzw. Dzień Wyścigu – to trening o bardzo wysokiej intensywności. Jest to czas sprawdzenia postępów w zakresie swojej sprawności fizycznej, który należy potraktować jak prawdziwy wyścig. Zajęcia przeznaczone dla osób zaawansowanych.
 
Korzystając z zajęć Spinning® otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości, bezpieczeństwa i metodyki wyjątkowego treningu sportowego. Otrzymasz fachową pomoc i porady i tylko od Ciebie zależy jak to efektywnie wykorzystasz.

 

Zapraszamy i życzymy powodzenia!!!
Akceptujemy Karty Benefit Systems oraz FitProfit